שפיכה מוקדמת

שפיכה מוקדמת נחשבת לבעיה המינית הנפוצה ביותר בקרב גברים. מחקרים מראים כי בין 10 ל- 30 אחוז מהגברים בעולם סובלים מהתופעה. שפיכה מוקדמת משפיעה הן על הערך העצמי והביטחון העצמי של הגבר והן על מערכת היחסים הזוגית שלו. במאמר זה נעסוק בהגדרה האובייקטיבית והסובייקטיבית של שפיכה מוקדמת ונספק לכם מידע עדכני אודות דרכי ההתמודדות היעילות ביותר.

שפיכה מוקדמת – הגדרה

מבחינה סובייקטיבית, מדובר על מצב שבו הגבר גומר מוקדם מהעיתוי שהוא היה רוצה, ללא שום שליטה על תזמון השפיכה שלו. מבחינה אובייקטיבית שפיכה מוקדמת מוגדרת על פי 4 ממדים, בהתאם לאגודה הבינלאומית לרפואת מין:

  1. זמן – שפיכה מוקדמת ראשונית מוגדרת כשפיכה שמתרחשת עד דקה מרגע הכניסה לנרתיק או עוד לפני כן. שפיכה מהירה שניונית (נרכשת) מוגדרת כירידה משמעותית במשך האקט המיני עד לרגע השפיכה, לרוב מדובר על פרק זמן של עד 3 דקות.
  2. שליטה – חוסר יכולת של הגבר לשלוט בשפיכה שלו ולעכב את הגעתה.
  3. סיפוק – הגבר חווה תחושת חוסר סיפוק מהאקט המיני.
  4. מצוקה – הגבר חווה מצוקה רגשית ונפשית כתוצאה מהשפיכה המוקדמת, דבר שעלול להוביל להימנעות כוללת מקיום יחסי מין.

 

מה חשוב לדעת לגבי שפיכה מוקדמת?

קודם כל, כדאי להדגיש כי ניתן לטפל בשפיכה מוקדמת באמצעות תרופות ייעודיות, ייעוץ מקצועי, לימוד של טכניקות לעיכוב השפיכה והיעזרות בתכשירים שונים, כגון ספריי מעכב שפיכה. כמו כן, חשוב להבין כי ישנו הבדל בין שפיכה מוקדמת ראשונית ושניונית, מאחר והשפיכה הראשונית מתרחשת מהמגע המיני הראשוני ונמשכת לאורך כל חייו הבוגרים של הגבר. לעומת זאת, שפיכה מוקדמת שניונית מתפתחת בגיל מאוחר יותר, לאחר שהגבר כבר חווה חוויות מיניות שונות, ללא שום בעיות של שפיכה מוקדמת. לא ידוע מה בדיוק גורם לשפיכה מוקדמת, אך היום כבר ברור כי מדובר על שילוב של גורמים פסיכולוגיים, לצד גורמים פיזיולוגיים שונים.

 

מה משפיע על שפיכה מוקדמת?

מבחינת הגורמים הפסיכולוגיים מדובר ברוב המקרים על מגע מיני קודם, שנחווה בצורה לא מוצלחת, או לחילופין, סיטואציות הכוללות ניצול מיני. כמו כן, גברים שסובלים מדימוי גוף ירוד, דיכאון, חרדה, מצב נפשי ירוד, מתח ולחץ או התרגשות יתר לקראת החוויה המינית, נוטים לסבול יותר משפיכה מוקדמת.

בהיבט הפיזיולוגי שפיכה מוקדמת עלולה להיגרם כתוצאה מבעיות זקפה, מאחר וגברים המתמודדים עם קושי להגיע לזקפה או לשמר אותה, עלולים לגמור מהר מחשש שהזקפה לא תחזיק מעמד עד לסוף האקט המיני. כמו כן, שימוש בסמים או שתיית אלכוהול מופרזת עלולה גם כן להוביל לשפיכה מוקדמת. מעבר לכך, חשוב לדעת כי שרירי רצפת אגן חלשים, רמות לא תקינות של מוליכים עצביים במוח, זיהום או דלקת בערמונית, מרכיבים גנטיים, חוסר איזון הורמונלי או סף גירוי נמוך בפין, עלולים להוביל לשפיכה מוקדמת.

 

כיצד שפיכה מוקדמת עלולה להשפיע על איכות החיים שלכם?

שפיכה מוקדמת עלולה להוביל לקשיים הן בחיים האישיים והן במערכת היחסים הזוגית. רוב הגברים שסובלים משפיכה מוקדמת חווים מתח ולחץ מוגבר כתוצאה מכך. הדבר מוביל לתחושת תסכול וייאוש, חרדה ואף דיכאון. בפן הזוגי השפיכה המוקדמת עלולה להוביל לקונפליקטים תמידיים, תחושת כעס, האשמות הדדיות וכמובן להידרדרות הקשר הזוגי. חלק מהגברים נוטים להימנע לחלוטין מקיום יחסי מין, על מנת להימנע מלחוות את תחושת האכזבה והכישלון שלו ושל בת או בן הזוג שלו. חשוב להדגיש כי ללא טיפול מתאים, הדבר עלול לפגוע באיכות החיים, מאחר ותחושת הייאוש וחוסר המסוגלות נוטה לזלוג גם לתחומי החיים האחרים. כמו כן, החרדה מפני השפיכה המוקדמת עלולה להוביל לבעיות זקפה, אשר יגבירו עוד יותר את הסיכוי לשפיכה המוקדמת. לכן חשוב לא להתעלם, אלא לטפל בבעיה מוקדם ככל הניתן.

 

כיצד לטפל בשפיכה מוקדמת?

כל גבר שחושש שהוא סובל משפיכה מוקדמת חייב לגשת לרופא, על מנת לקבל אבחנה מקצועית. ברוב המקרים הרופא ינסה לברר פרטים לגבי חיי המין וההיסטוריה הרפואית שלכם וייתכן שהוא יערוך בדיקה רפואית. במידה ומדובר על מצב של שפיכה מוקדמת וקושי להגיע או לשמר זקפה, הרופא יפנה אתכם לבדיקות דם, כדי לבדוק את רמות הטסטוסטרון שלכם. בחלק מהמקרים הרופא ימליץ לפנות לאורולוג, בעוד שבמקרים אחרים הוא יפנה אתכם לטיפול מיני. המטפל המיני יברר לגבי צריכת הסמים והאלכוהול שלכם, יבדוק אם מדובר על שפיכה מוקדמת ראשונית או שניונית, יבחן את רמות הלחץ והסטרס שלכם, טראומה קודמת, מצב נפשי ירוד ודינמיקה זוגית. בהתאם לכך, הוא יסייע לכם לאתר את הטיפול האפקטיבי ביותר עבורכם.

 

שפיכה מוקדמת – אפשרויות טיפול

  1. ספריי מעכב שפיכה. מדובר על ספריי יעיל ואפקטיבי, המוריד את הרגישות באיבר המין ובכך מעלה את סף הגירוי הנדרש לצורך הגעה לשפיכה. ניתן להזמין את הספריי אונליין וליהנות ממשלוח מהיר ודיסקרטי עד הבית, ללא שום צורך לפנות לרופא או למטפל מיני. מדובר על אחד הפתרונות המהירים והיעילים ביותר, שיכול לשדרג את חיי המין שלכם ולשפר את הביטחון העצמי.
  2. טכניקות התנהגותיות וטיפול רגשי. באמצעות מטפל מיני מנוסה ומיומן תוכלו ללמוד טכניקות התנהגות חדשות, שיסייעו לכם להאריך את משך האקט המיני ולהימנע משפיכה מוקדמת. ברוב המקרים נהוג לשלב את הפן הפרקטי עם טיפול רגשי, על מנת לברר את מקור הבעיה ולטפל בה בצורה יסודית ומעמיקה. מטפל מיני יוכל לספק לכם גם ייעוץ מיני ולספק לכם טיפים שונים, שיסייעו לכם להגיע לאקט מיני ממושך ומספק יותר. כדאי לזכור כי חלק גדול מהגברים סובלים משפיכה מוקדמת כתוצאה מחרדות וחששות בנושא, לכן מטפל מוסמך ומיומן יוכל לסייע לכם להתמודד בצורה יעילה יותר עם המצב.
  3. חיזוק שרירי רצפת האגן – באמצעות חיזוק שרירי רצפת האגן ניתן לשפר את התחושה באזור ולקבל שליטה מוגברת על השפיכה שלכם. ניתן למצוא מגוון רחב של תרגילים אונליין, או לחילופין, להיעזר באיש מקצוע שמתמחה בתחום. חלק מהתרגילים מיועדים לביצוע עצמי, בעוד שתרגילים אחרים מתבצעים בשיתוף עם בן או בת הזוג.
  4. טיפול תרופתי – תרופות רבות יכולות לסייע לכם לעכב את השפיכה, כולל נוגדי דיכאון ומשככי כאבים שונים. ברוב המקרים מדובר על תרופות שאינן מיועדות לעיכוב השפיכה, אך תופעות הלוואי שלהן מובילות לכך. כמו כן, תרופות המיועדות לטיפול בקשיי זקפה, כגון ויאגרה וסיאליס יכולות גם כן לסייע במקרים של שפיכה מוקדמת.

למידע נוסף אודות: האם ויאגרה מעכבת שפיכה מוקדמת? לחצו כאן >>>

שפיכה מוקדמת
שפיכה מוקדמת

 

שפיכה מוקדמת – מה היה לנו פה?

שפיכה מוקדמת מהווה את הבעיה הנפוצה ביותר בקרב גברים בתחום המיני, למרות שמרבית הגברים חווים בושה ומבוכה קשה בהקשר הזה. חשוב לא לתת לתחושת התסכול או הייאוש להשתלט, מאחר וברוב המקרים ניתן לטפל בשפיכה המוקדמת בצורה מהירה ויעילה. לכן למרות המבוכה ולמרות החרדה חשוב לגשת לרופא ולהתאים את הטיפול האידיאלי ביותר עבורכם. כדאי לשמור על תקשורת פתוחה וכנה עם בן או בת הזוג, על מנת לערב אותם בתהליך הטיפולי. במידה ואתם מתקשים לגשת לרופא או למטפל מיני, כדאי להתנסות עם ספריי מעכב שפיכה, שניתן לרכישה אונליין.

 

אז למה אתם מחכים? הזמינו עוד היום ספריי מעכב שפיכה בחנות האונליין של ויאגרה פארם VIAGRA PHARM!

 

המאמר מעניין? שתפו בקליק

רוצים לדבר עם מומחה ?